Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Serwis BOMAR

Przy kupnie jakiegokolwiek sprzętu zawsze warto bacznie przypatrzeć się najmniejszym szczegółom i rozłożyć urządzenie na czynniki pierwsze. Nie inaczej jest z maszynami, służącymi do cięcia i obróbki różnego rodzaju metali, drewna czy szkła. Częstokroć jest to spory wydatek, więc tym bardziej powinno się zwrócić uwagę na jakość wykonania, solidność i z pozoru mało istotne szczegóły. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad rozmiarem urządzenia i jego przeznaczeniem. Piły bimetalowe przydadzą się do stali nierdzewnej, węglowej, konstrukcyjnej, narzędziowej. Piły ze stali węglowej nadają się do cięcia stali miękkich, drewna, żeliwa, mosiądzu, ołowiu, brązu, cynku, metali nieżelaznych i materiałów z włókna szklanego. Piła z węglikami spiekanymi tnie m.in. stal sprężynową i hartowaną.

Następnie określamy moc urządzenia. Koniecznie należy sprawdzić długość ostrzy i rozstaw zębów. Podziałka zębów będzie miała wpływ na cięcie i końcowy efekt. Piła z dużą liczbą zębów wykona gładkie cięcie, ale w dłuższym czasie, z małą – zrobi to szybciej, jednak kosztem dokładności i estetyki. Nie mniej ważny jest kąt natarcia zęba, wrąb czy sama grubość piły.

Po dokonaniu zakupu należy zapoznać się dokładnie z zamieszczoną instrukcją, gdyż zawiera ona odpowiedź na niemalże każde pytanie dotyczące eksploatacji urządzenia. Z pewnością można w niej przeczytać również o sposobach konserwacji maszyny i o tym, na ile istotne jest stosowania płynów chłodzących i smarów.

Pomimo dbałości każdy sprzęt ulega z czasem zużyciu czy też uszkodzeniu. To również nie powinno nastręczać większych problemów – wystarczy sprzęt oddać w ręce fachowców. W Polsce funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się naprawą zagranicznego sprzętu. Mamy więc serwis Bomar.

By podjąć dobrą decyzję i wybrać sprzęt, który naprawdę spełni nasze oczekiwania warto dać sobie trochę czasu..